Mexiko - Playa del Carmen

Mexiko - Playa del Carmen

Mexiko - Playa del Carmen

Stále více navštěvovaná Mayská riviéra a především letovisko Playa del Carmen se nachází 50 km jižně od Cancúnu. Oproti Cancúnu je zde výrazně poklidnější, uvolněná atmosféra, přátelští místní obyvatelé, pestrý noční život, spousta obchodů a hlavně neporušná příroda.

Tropické klima se subtropickými vlivy v zimním období je nejlepší od prosince do května, kdy je relativně sucho. Od ledna do března vane poměrně svěží vítr. Od června do října probíhá vlhčí letní období s přeháňkami, měsíce srpen až říjen jsou typické souvislými dešti a výskytem hurikánů.

Mexiko 1Mexiko 2Mexiko 3

Playa del Carmen nabízí pro každého něco, proto s sebou můžete bez obav vzít celou rodinu. Vedle jedinečného potápění je tady možnost šnorchlování, windsurfingu, kite surfingu, parasailingu, plachtění nebo jízdy na kajaku. Odpočinete si na prosluněných plážích s bělostným pískem a koupání v tyrkysově průzračném moři Vás hned tak neomrzí.

Také stojí za to věnovat část pobytu výletům. Známá pyramida Chichen Itza je velmi vyhledávaným a obdivovaným místem. V nedalekém Tulumu a Cobě můžete poznávat krásy a historii mayských památek. Pocházejí z doby kulturního i obchodního vrcholu původních obyvatel a řada z nich je velmi zachovalá. Místní průvodci hovoří zpravidla anglicky, italsky, francouzsky a španělsky.

Celá rodina si užije návštěvu ekologických vodních parků Xel-haXcaret nebo Tres Rios, kde je k vidění delfíní show, možnost koupání v cenotech, krásného šnorchlování a mnoha dalších aktivit.

Mexiko 7Mexiko 4Mexiko 6

Mayové věřili, že lidstvo bylo stvořeno z kukuřice. Ta také byla základní potravinou pro rozrůstající se populaci. Na území, kde neprší dvě třetiny roku, kde nejsou jezera ani řeky a kde většinu vláhy okamžitě pohltí porézní vápencové horniny, si Mayové vytvořili postavu boha deště Chaaca. D’zonot, tímto slovem označovali posvátné prameny – nespočetné vodní nádrže, které na Yucatánu umožňovaly přežít v období sucha. Cenoty, jak prameny nazýváme dnes, hrály hlavní roli také v mayské mytologii. Podle ní se pod hladinou nacházejí vstupy do podsvětí, do temných moří pravěku, která jsou domovem bohů a zemřelých předků. Dnes jsou právem rájem potápěčů a my Vám můžeme slíbit, že právě tady uděláte jedny z Vašich nejkrásnějších ponorů v životě.

Na dohled od pobřeží se táhne druhý nejdelší korálový útes na světě a potápění v oceánu je úžasné zejména u ostrova Conzumel, který leží přímo na útesu. Od června do září můžete v okolí Holbox Island (3 hodiny jízdy od Playa del Carmen) zažít ranní šnorchlování s Velrybími žraloky, kteří plavou v proudu planktonu.

Ve spolupráci s naším partnerem v Mexiku Vám dokážeme zajistit dovolenou přesně podle Vašich představ, na kterou budete dlouho a rádi vzpomínat, proto nás neváhejte kontaktovat!